Ból w plecach: dlaczego ból w dole pleców?

Uncategorized

Wszystkie lub prawie cierpi przynajmniej raz w życiu z bólem pleców. Ból w dolnej części pleców mogą być całkiem wyłączyć, ale, na szczęście, jego przyczyną jest łagodny praktycznie w 9 na 10 przypadków: często ustępuje samoistnie w ciągu kilku tygodni … medycznego lub nawet leczenia chirurgicznego w rzadkich przypadkach.

To, co jest w dole pleców?

Ból w dole pleców nazywa zlokalizowanej ból w okolicy odcinka lędźwiowego kręgosłupa (lędźwiowego nieco powyżejTo, co jest w dole pleców? miednicy). W zależności od jego intensywności, ten ból może być bardzo wyłączyć. Na szczęście, w większości przypadków, to tylko ostry ból w dole pleców , który jest również nazywany niewydolności wieży lub po zawale serca , zwykle kończy się sam w sobie w ciągu miesiąca. Jeszcze rzadziej ból może się utrzymywać przez ponad 3 miesięcy: to się nazywa przewlekłego bólu pleców .

Jakie są najczęstsze przyczyny?

Jak zwykle ostry ból w dole pleców spowodowane łagodne uszkodzenia mięśni, więzadeł lub ścięgien. Ruch kręgów może być również postawiony pod pytanie: w tym przypadku, to może być trudne, aby wykonać pewne ruchy i wyprostować. Czasami pochodzenie bardzo wyraźnie, bo ból pojawił się raz po nieudanym ruchu lub noszenie zbyt ciężki ładunek … Jednak często nie można określić z dokładnością, co spowodowało ból w dole pleców: to nie ma większego znaczenia, bo w tym przypadku, możemy tylko łagodzi objawy podczas oczekiwania na zabiegi porażki. Lekarz może przepisać leki przeciwzapalne i leki przeciwbólowe, na przykład, ale można również użyć medycynie lub homeopatii, aby złagodzić ból: nie wahaj się zapytać farmaceutę o radę. Masaż pleców może być również pomocne.

Inna możliwa przyczyna to przepuklina dysku

Większość przepukliny dysku znajdują się w dolnej części pleców i dlatego mogą powodować ból w dole pleców, a nawet rwa kulszowa (ból, oddający wzdłuż nogi). W przypadku przepukliny dysku, należy rozumieć, że część krążka pochodzi ze swojego naturalnego uroku. Najbardziej przepukliny krążków międzykręgowych są wystarczająco surowe: wypoczynek i leki (np. leki przeciwbólowe, przeciwzapalne) wystarczy, aby doprowadzić wszystko do porządku w ciągu kilku tygodni. Z drugiej strony, niektóre bardziej poważne przypadki wymagają interwencji chirurgicznej.

A co, jeśli to było związane z premenstrual syndrom?A co, jeśli to było związane z premenstrual syndrom?

Jeśli ból pleców odbywa się co miesiąc z regularnością, to może być związane z premenstrual syndrom . W tym przypadku, nie cierpisz z powodu bólu pleców: źródłem bólu, a zlokalizowane w dolnej części brzucha, ale to bóle promieniujące do pleców. Nie wahaj się porozmawiać z lekarzem lub ginekologiem.

Ciąży: czynnik ryzyka dla bólu pleców

W czasie ciąży , bardzo często cierpią z powodu ostrego bólu w plecach, w szczególności ze względu na wzrost masy ciała, który naciska na lędźwiowego … nie mówiąc już o stawy bioder, które stają się coraz bardziej mobilne w celu porodu: im więcej zyskują mobilność, tym większe ryzyko cierpieć od bioder i dolnej części pleców. Nie wahaj się, skontaktuj się ze swoim lekarzem lub położnej za porady i leczenia, która jest zgodna z twoim ciąży.

Starości i ból w plecach …

Niektóre choroby, takie jak choroba zwyrodnieniowa stawów (używa chrząstki stawowej) i osteoporozy (może to doprowadzić do kompresji kręgów) są najczęstsze przyczyny bólu pleców u osób starszych. Leczenie różni się w zależności od natężenia choroby: najczęściej leki doustnie lub zakażenia jest wystarczająco dużo, ale czasem trzeba uciekać się do operacji.

I najpoważniejsze przyczyny bólu pleców?

Wśród bardziej poważnych i, na szczęście, znacznie bardziej rzadkie przyczyny ból w dole pleców złamania i różne choroby, takie jak nowotwór kręgosłupa, zakaźne stawów kręgosłupa (zapalenie kręgów, które mogą być różnego pochodzenia, takich jak kiła i gruźlica) lub zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa ( w wyniku stopniowej blokady stawów w dolnej części pleców). Leczenie zależy od przyczyny bólu w dole pleców: może różnić się od prostego sterowania leki do interwencji chirurgicznej.

Objawy, co powinno prowadzić do ram konsultacjiObjawy, co powinno prowadzić do ram konsultacji

Zaleca się bardzo szybko skonsultować się z lekarzem, jeśli ból pleców z powodu upadku lub silnego uderzenia na plecach (ryzyko złamania). Zobacz także jeśli ból jest bardzo ostry, nie może być leki przeciwbólowe, leki na receptę bez recepty, wygrana w intensywności w ciągu nocy i / lub jeśli towarzyszą temu następujące objawy:

  • gorączka,
  • dreszcze,
  • Niewyjaśniona utrata masy ciała,
  • Jelitowe (np. biegunka),
  • Ból w klatce piersiowej,
  • Zaburzenia oddawania moczu (np. trudności w oddawaniu moczu, nietrzymanie moczu ),
  • Utrata czucia w narządach płciowych i / lub nóg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *